Marketingové poradenstvo a texty

Testujete svoje zámery?

10.03.2010 21:50

Hrali ste ako dieťa niekedy hru na telefón?

Nie, mládež, nemyslím hru na ukladanie kociek na displeji mobilu! Myslím hru, na ktorú si spomenú skôr vaši rodičia, kde deti stoja v rade a prvé pošepká slovo druhému, to ďalšiemu a tak to ide niekoľkokrát. Posledné dieťa, ku ktorému sa dostala len skomolenina, skúsi uhádnuť aké bolo pôvodné slovo a všetci vybuchnú smiechom.

Deti vyrastú, začnú pracovať, podnikať a niektoré sa rozhodnú robiť marketing. Problém je, že mnohí "odborníci" odpovede na rôzne otázky stále hľadajú hádaním, tak ako v detstve.

Ale tak, ako nefunguje odovzdávanie informácií medzi deťmi, ani zisťovanie situácie na trhu nemôže nahradiť hádanie a sprostredkované správy. Nezabudnite na to, keď budete pripravovať nové výrobky a služby. Nepýtajte sa tých, ktorí ich nebudú používať a nehádajte, čo by asi povedal finálny spotrebiteľ. Namiesto toho pripravte jednoduchý prieskumný dotazník a vyrazte medzi svojich zákazníkov či potenciálnych zákazníkov. Za pár hodín priamych rozhovorov získate veľké množstvo informácií, ktoré vám pomôžu nastaviť vašu ponuku i marketing tak, aby boli pre cieľovú skupinu zaujímavé. Testovanie návrhov vyberie tie najlepšie a odstráni menej zrozumiteľné. Nevyplýtvate tak marketingový rozpočet a prípadnú potrebu úpravy zachytíte včas.

(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode