Marketingové poradenstvo a texty

SEO zvýši ranking vašej webstránky

12.12.2010 19:47

...a trochu informácií o optimalizácii webu neuškodí ani laikom

Ak milióny webstránok súťažia o priazeň Google, je jasné, že musíme venovať trochu pozornosti kvalitnej príprave webu a naučiť sa niečo o SEO (search engine optimization).

Veď niekedy posun o pár miest vo výsledkoch vyhľadávania spôsobí veľký nárast návštevnosti webstránok. Moje rady a informácie sú určené menším podnikateľom, ktorí sa usilujú zlepšiť úspešnosť svojej webovej prezentácie a musia si poradiť bez externých odborníkov.

SEO off-page (faktory mimo vašej webstránky)

Jedným z najdôležitejších kritérií, ktoré dostávajú našu webstránku na vyššie pozície je množstvo kvalitných a jednosmerných spätných odkazov, najlepšie z obsahovo podobných stránok. V rozličných vyhľadávačoch sa kritériá hodnotia rôzne, no pre Google sú spätné odkazy podmienkou, ak chcete byť naozaj úspešným hráčom.

SEO on-page (faktory na vašej vlastnej www stránke)

  • Použite najdôležitejšie kľúčové slová v názve domény. Ak sa vám toto podarí, vaša snaha o dobré umiestnenie vo vyhľadávaní bude mať oveľa vyššie šance.
  • Vkladajte kľúčové slová a frázy do titulkov, popisov, nadpisov i textov na svojej stránke. Hustota kľúčových slov by nemala prekročiť zdravú mieru, postačia 3-4 % z celkového obsahu. No predovšetkým dajte pozor na hodnotný text pre užívateľa, aby ste pre samotné kľúčové slová nestratili zo zreteľa zrozumiteľnosť a jasnosť textu.
  • Využívajte vnútorné prelinkovanie medzi svojimi podstránkami – to znamená, odkazujte aj na vlastné obsahovo súvisiace články. Čitateľovi poskytnete množstvo doplňujúcich informácií, ak má o ne záujem. A vyhľadávaču zjednodušíte prácu.
  • Dbajte na rýchle načítanie titulnej stránky webu aj všetkých podstránok, nezahlcujte svoju prezentáciu prehnane veľkými obrázkami, ktoré potrebujú dlhý čas na načítanie.
  • Udržiavajte poriadok v odkazoch a linkoch, aby ste neposielali návštevníkov na neexistujúce, staré alebo už odstránené články.
  • Ak z vašich stránok vedú odkazy na veľmi kvalitné externé stránky so súvisiacim obsahom, v hodnotení Google získate kladné body. Naviac, takéto odkazy potešia čitateľov.
  • Snažte sa o prehľadnú a jednoduchú navigáciu, dobrú orientáciu na vašom webe a urobte všetko preto, aby sa u vás návštevníci (a ani vyhľadávače) nestrácali.

Ak chcete podnikať na internete seriózne a nie ste práve špecialistom v tejto oblasti, urobíte dobre, keď sa porozhliadnete po serióznych dodávateľských firmách. Pre začiatok vám pomôže dodržanie uvedených odporúčaní, no rýchle zmeny a komplexnosť tejto témy si vyžadujú dosť času aj vedomostí, aby ste svoj web udržali na očiach.

 

(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode