Marketingové poradenstvo a texty

Novoročné predsavzatia trochu inak

10.01.2010 20:44

Dávate si na nový rok odvážne ciele, záväzky a pripravujete plány? Možno to postupom rokov už veľmi nepreháňate. Ale priznajme si, že v kútiku duše si každý z nás na prelome rokov povie, že už konečne dokončí prácu na odloženom projekte, začne študovať angličtinu alebo schudne desať kíl. Väčšina z našich cieľov zostane v rovine "keby" a naše svedomie sa s tým okolo februára tak či tak vyrovná. Nedávno ma zaujal článok Perry Marshalla práve na túto tému a v ňom nádherný citát:

"Cieľ bez plánu zostáva púhym želaním"     - Antoine de Saint-Exuperyho

Čo poviete, nie je to pár slovami vyjadrený, ale celkom výstižný návod, ako to tento rok urobiť inak?

 

Obísť staré zvyky, položiť si na papier konkrétne a realistické ciele a pustiť sa do nich krok za krokom? Iste, nikto nie je dokonalý, možno si niektoré z nich o rok budeme musieť prepísať na nový papier, ale ak splníme aspoň časť, bude to lepšie ako po mnohé iné roky.

Spomínate si na starý príklad o učiteľovi, ktorý vysvetľoval žiakom, ako pristupovať k životu? Naplnili do sklenej nádoby najprv veľké kamene, potom malé a nakoniec nasypali piesok a všetko sa zmestilo, aj keď predtým to v opačnom poradí akosi nešlo. Ak si vyberieme, čo sú naše veľké kamene, v ktorých oblastiach života nás niečo "svrbí", nádoba sa nám plní ľahšie. Ale prihoďme občas aj nejaký ten menší kamienok, či trocha piesku, aby nás to v živote neprestalo baviť.

Prajem šťastný, úspešný a cieľavedomý rok!

(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode