Marketingové poradenstvo a texty

Moderný marketing využíva sociálne siete

02.07.2010 14:54

Marketingová komunikácia na sociálnych sieťach sa stáva bežnou súčasťou marketingových plánov. Stránky ako Facebook, Twitter alebo LinkedIn môžu získavať pre vašu hlavnú domovskú stránku veľa nových návštevníkov a potenciálnych klientov. Ak dokážete pružne a medzi prvými využívať výhody sociálneho marketingu, získate veľký náskok pred konkurenciou.

Na čo myslieť pri úspešnom využívaní tohoto marketingového nástroja?

  1. SEO – optimalizácia sa vyplatí

Vyhľadávače uprednostňujú pravidelne aktualizovaný obsah a keďže texty na sociálnych sieťach bývajú dopĺňané veľmi často, prikladajú takýmto stránkam pomerne veľký význam. Myslite na to, keď budete pripravovať svoj profil na sieti. Využite kľúčové slová v titulkoch, v obsahu a kľúčové slová používajte aj pri linkovaní na iné stránky.

  1. Budujte užitočné linky zo sociálnych sietí na vaše webstránky

Pri komentovaní na cudzích blogoch a fórach, prispievaní, či uverejňovaní príspevkov vkladajte do týchto textov spätné odkazy na svoje vlastné web stránky. Zviditeľníte tak svoje informácie a aj v prípade, že do stránky nie je možné vložiť priamo link, zanechajte na seba kontakt.

  1. Budujte silnejšiu pozíciu značky

Ak ľudia pri hľadaní vášho druhu výrobku zadávajú do vyhľadávača vaše meno alebo značku, využite túto skutočnosť a venujte pozornosť jej zobrazeniu na stránkach. Vaše logo a prípadné iné obchodné značky by mali byť vhodne prezentované a dobre viditeľné. Neškodí aj v textoch jednotlivých príspevkov zabudovať občas meno firmy do textu a decentne ju dostávať do pamäti čitateľov.

  1. Špecializujte sa

Keďže vytvoriť profil na stránkach sociálnych sietí je jednoduché, nemusíte sa obmedziť na jednu hlavnú stránku, ktorej účelom je naširoko zbierať všetky potenciálne kontakty. Múdrejšia taktika je vytvoriť niekoľko špecializovaných profilov – až po jednotlivé produkty či služby. Tieto pritiahnu pozornosť určitej cieľovej skupiny a oslovia správnym spôsobom jej špecifické potreby.

(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode