Marketingové poradenstvo a texty

Dobrý titulok je kľúčom...aj ku klientovej peňaženke

13.02.2010 17:07

Aj vy dostávate denne desiatky mailov, ktorým nevenujete žiadnu pozornosť? Máte plné zuby otravných ponúk na Viagru zdarma, investičnú príležitosť v Nigérii, či rozprávkové bohatstvo už za hodinu práce denne? A napriek tomu, stalo sa vám, že niektorý mail ste otvorili, pretože titulok vás naozaj zaujal? Možno vás zvyšok textu nazlostil, ale to je už iný príbeh.

Dobrý titulok je nesmierne dôležitý aj v klasickej reklame, pretože ho číta v priemere päťkrát viac ľudí ako zvyšok textu. Ak tu neodovzdáte svoje posolstvo, vo väčšine prípadov už na to nebudete mať šancu.

Pri posielaní ponuky elektronickou cestou je titulok životne dôležitý. Ak nezaujme e-mail titulkom, tak to už rovno môžete zabaliť. Pretože mail nie je inzerát, kde čitateľ  zahliadne celú stranu a môže ho zaujať obrázok. E-mail má len jedinú šancu - mať taký titulok, ktorý donúti adresáta kliknúť a pozrieť sa, či aj obsah pre neho bude dosť zaujímavý.

A to je zároveň jeho jedinou úlohou.

Dosiahnuť otvorenie mailu a prečítanie prvých slov textu. Nie predať, nie presvedčiť, nie odovzdať hlboké myšlienky a závažné sľuby. Nie že by bolo zle, ak sa vám to pri pár slovách podarí, ale nemusí to tak byť. Pretože tak, ako titulok vedie k prečítaniu prvej vety, táto musí viesť k prečítaniu druhej, druhá k tretej ... a máte pravdu, celý text musí mať hlavu a pätu, jasný a zrozumiteľný štýl a prvky, ktoré dovedú čitateľa k cieľu.

A tým môže byť objednávka, registrácia, či jednoducho informácia, ktorú mu potrebujete odovzdať.

 

(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode