Marketingové poradenstvo a texty

4 tipy ako poskočiť vyššie vo výsledkoch vyhľadávania

10.09.2010 14:46

Mať webstránku je jednoduché, ale dostať ju na vrchol výsledkov vyhľadávania už môže potrápiť. Popri platených spôsoboch môžete využívať aj tipy zadarmo, ktoré však vyžadujú trochu vytrvalosti a pravidelnej práce.

 

Hľadajte a skúmajte kľúčové slová

Používať všeobecné kľúčové slová ako „vzdelávanie“, „dovolenka“ čo podobne, môže vyzerať lákavo, ale väčšinou je to drahá a nie veľmi efektívna cesta. Zisťujte u svojich zákazníkov, ako postupujú pri hľadaní, čo ich zaujíma, ako to pomenujú. Trendom je zadávať do vyhľadávačov čoraz väčší počet slov, celé vety a frázy. Preto sa snažte vystihnúť svoju ponuku rôznymi spôsobmi, ktoré sú konkrétne a dobre odrážajú vaše možnosti. Rovnako sa občas nezabudnite pozrieť do klasických internetových zdrojov kľúčových slov a otestujte rôzne možnosti pre jednotlivé stránky.

 

Píšte texty pre ľudí, nie pre vyhľadávače

Keď prilákate návštevníkov na webstránku, ale jej obsah je pre nich nezaujímavý, nevyhrali ste. Ak si nie ste istý, čo zaujíma vašu cieľovú skupinu, choďte sa pozrieť na internetové fóra, čítajte názory, ktoré si ľudia vymieňajú a oslovujte priamo ich potreby. Aj toto je dobrá cesta na hľadanie kľúčových slov, fráz a spojení. Ak napíšete kvalitné texty, ktoré oslovia a ponúknete ešte aj riešenie na problémy danej komunity, ste o krok bližšie k úspešnému obchodnému vzťahu.

 

Používajte konkrétne odkazy (kotvy)

Ak odkazujete čitateľov na iný článok alebo podstránku, buďte takí konkrétni, ako je to len možné. Nenechajte ľudí tápať v neurčitých výrazoch typu „klikni sem“ alebo „čítaj viac“. Každý má málo času a chce vedieť, čo ho očakáva na druhej strane mosta. Vyhľadávače takúto konkrétnosť ocenia a vaše kľúčové slová v odkaze vezmú do úvahy.

 

Nemeňte doménu pre nič za nič

Vyhľadávače prikladajú veľký význam času, po ktorý vaša doména existuje. Keď kúpite novú doménu a starú na ňu presmerujete, v očiach vyhľadávačov stratíte niečo zo svojho kreditu., Ak sa vaša činnosť nezmenila zásadným spôsobom, najlepšie je držať sa starej domény. A keď už musíte začínať úplne odznova, počítajte s tým, že môže trvať týždne, ale aj mesiace, kým sa opäť vypracujete na pôvodné pozície vo výsledkoch vyhľadania.

(c) 2008 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode